Przedwczesny wytrysk: jak leczyć?

Przedwczesna ejakulacja to przypadłość, która w bardzo dużym stopniu wpływa na stosunki seksualne. Potrafi wprawić w kompleksy i całkowicie zrujnować samoocenę. Dla mężczyzn to „najwyższa kara”.

Przedwczesny wytrysk – co to jest?

Z medycznego punktu widzenia, przedwczesny wytrysk to ejakulacja, która zachodzi podczas pierwszej minuty seksu lub przed zbliżeniem. Wyróżnia się dwa typy przedwczesnego wytrysku: nabyty oraz pierwotny.

Przedwczesny wytrysk nabyty to przypadłość, która pojawia się zazwyczaj na skutek problemów natury psychologiczno-społecznej, nabytych urazów mechanicznych, bądź przeżytych chórób, zażywanych leków lub nieodpowiedniego trybu życia.

Przedwczesny wytrysk pierwotny jest zazwyczaj ściśle związany z patologią receptorów i transporterów serotoninowych.

Przedwczesny wytrysk: jak leczyć?

Medycyna oferuje dwie formy leczenia przedwczesnej ejakulacji: farmakologiczną oraz psychoterapeutyczną. Ze względu na fakt, iż przyczyny oraz czynniki kształtujące problem i jego skale są zróżnicowane. Leczenie zawsze powinno być realizowane w asyście lekarza.

Przedwczesny wytrysk – jak sobie z nim radzić?

Przedwczesnemu wytryskowi można z całą pewnością zapobiegać (w przypadku nabytego) poprzez odpowiedni tryb życia: brak używek, aktywność fizyczną i zdrowe odżywiania. Kondycja organizmu jest wszakże niezwykle istotna.

W momencie kiedy problem występuje należy natychmiastowo skontaktować się z lekarzem. Im szybciej podejmiesz leczenie, tym większa szansa na wyleczenie problemu.

Przedwczesny wytrysk: porady

  • Rozmawiaj z partnerką na temat problemu. Jej świadomość pozwoli Wam odpowiednio zatrzymać stosunek w momencie największego podniecenia. To pozwoli Wam wydłużyć momenty zbliżenia.
  • Nie stresuj się. Zdenerwowanie i lęk przed nieoczekiwanym finałem tylko spotęguje problem, co doprowadzi do tzw. błędnego koła.
  • Uprawiaj seks częściej. Paradoksalnie – im częściej będziesz uprawiać seks, tym problem będzie miał mniejszą siłę. Każdy kolejny stosunek powinien być zatem dłuższy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*