Jak poprawić metabolizm?

Jedną z recept na nadwagę jest poprawa metabolizmu, tudzież przyśpieszenie procesów przemiany materii. Aby tego dokonać, należy zastosować się do kilku wskazówek, które prezentujemy poniżej.

Po pierwsze: zmień nawyki żywieniowe

To, że Twój organizm będzie trawił szybciej, nie sprawia, że możesz jeść co chcesz i ile chcesz. Zmiana nawyków żywieniowych jest konieczna, jeśli myślimy o szybkim pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Dieta powinna być zdrowa, pełnowartościowa i przede wszystkim – zbilansowana.

Po drugie: zadbaj o aktywność fizyczną

Odpowiednia kondycja fizyczna organizmu skutkuje lepszą pracą narządów wewnętrznych, w tym całego układu pokarmowego. Bądź aktywny, a to przełoży sie nie tylko na procesy spalania tkanki tłuszczowej, ale także tempo metabolizmu.

Po trzecie: bądź regularny/a

Regularność to słow klucz. Organizm oczekuje od nas systematycznego odżywiania o tych samych porach, w równych odstępach czasu. Dzięki temu, może dostosować trawienie. Już po kilku dniach od stosowania regularnego jedzenia organizm przyzwyczaja się do porcji, czasu posiłków i odstępów, co skutkuje sprawniejszą przemianą materii.

Po czwarte: wysypiaj się

Systemy trawienne potrzebują odpowiedniej dawki snu. Osobom dorosłym zaleca sie spać od 6 do 8 godzin. Dokładny czas snu zależy od podejmowanej pracy, aktywności fizycznej oraz wieku. Podczas snu dochodiz do regeneracji i odpoczynku.

Po piąte: błonnik i inne substancje wspomagające

Błonnik, kwas chlorogenowy czy pieprz Cayenne ma ogromny wpływ na pracę naszego systemu trawiennego. Nie dość, że metabolizm zostaje przyśpieszony, to dodatkowo organizm staje się wolny od toksyn i innych zanieczyszczeń.

Reasumując, poprawa tempa metabolizmu to jeden z kroków pozwalających schudnąć. Warto jednak pamiętać o tym, że samo w sobie przyśpieszenie nie pozwoli nam schudnąć, a jedynie wygeneruje większe zapotrzebowanie. Dlatego też, odchudzanie powinno być oparte na diecie i treningu, a nie suplementach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*