Błonnik witalny – właściwości, zastosowanie, opinie

Błonnik witalny to suplement diety, który cały czas zyskuje nowych zwolenników. Ten preparat stanowi świetną alternatywę dla błonnika pokarmowego, jest wygodny w stosowaniu i przede wszystkim – skuteczny. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Błonnik witalny – właściwości

Błonnik witalny to nic innego jak nasiona babki płesznik i nasiona babki jajowatej, które jak powszechnie wiadomo – są doskonałymi źródłami błonnika pokarmowego.

Błonnik witalny występuje w formie zmikronizowanego proszku, który należy rozcieńczać w dużej ilości wody (jedna porcja w 200-300 ml wody). Występuje w kilku wariantach smakowych. Powinno się spożywać go dwa razy dziennie.

Właściwości błonnika witalnego:

  • obniża poziom trójglicerydów oraz „złego” cholesterolu w organizmie
  • spowalnia rozkład węglowodanów (pozwala czerpać energię z danego materiału znacznie dłużej)
  • doprowadza do regulacji wypróżnień
  • przyśpiesza perstaltykę jelit
  • hamuje apetyt (pęczniej w żołądku, powodując uczucie sytości)
  • usuwa toksyny z jelit

Błonnik witalny – zastosowanie

Ten suplement diety ma bardzo szerokie zastosowanie. Szczególnie popularny jest wśród osób, które podejmują trudy odchudzania. Doskonale oddziałowuje na system trawienny, przyśpiesza metabolizm i ogranicza szkodliwe substancje.

Błonnik witalny można zastosować również w leczeniu dolegliwości około-jelitowych, w tym: wzdęć czy biegunek. Należy mieć jednak na uwadze, że przy nadmiernym stosowaniu błonnik może zadziałać odwrotnie niż oczekujemy (m.in: spotęgować rozwolnienie).

Błonnik witalny – opinie

To preparat cieszący się naprawdę doskonałymi recenzjami. Niezwykle ciężko znaleźć konsumentów niezadowolonych ze skuteczności tego preparatu.

Wysoko oceniane produkty zawierające błonnik witalny to zasługa: szybkości działania, braku jakichkolwiek skutków ubocznych oraz pozytywny wpływ na samopoczucie oraz witalność (stąd nazwa).

Warto przy tym zauważyć, że błonnik dostępny jest w Internecie, sklepach ze zdrową żywnością oraz w dobrych drogeriach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*