Pielęgnacja cery mieszanej

Każdy typ cery wymaga innej pielęgnacji, dlatego też niezwykle istotnym jest wiedza na tema posiadanego typu cery. Inaczej bowiem należy pielęgnować cerę mieszaną i tłustą, a inaczej cerę mieszaną.

Dzisiaj pragniemy przedstawić procesy pielęgnacyjne dla cery mieszanej. To najbardziej problematyczny typ cery, gdyż wymaga stosowania największej ilości kosmetyków i zróżnicowanych procesów dla danych obszarów twarzy.

Cera mieszana – rozpoznanie

Jak rozpoznać cerę mieszaną? Przede wszystkim charakteryzuje się ona specyficznym podziałem, a konkretniej: nos, podbrudek oraz czoło tworzy tzw. strefę T (układa się w literę T). Ten obszar charakteryzuje się zazwyczaj cerą tłustą. Policzki oraz szczęka to zazwyczaj cera sucha.

Pielęgnacja cery mieszanej

Najważniejsze zabiegi dla cery mieszanej mają charakter higieniczny. Przede wszystkim należy zadbać o to, by przemywać twarz dwa-trzy razy na dobę. Przed snem zawsze należy pozbywać się makijażu. W przeciwnym wypadku może doprowadzić to do poważnych defektów skórnych.

Cerę mieszaną należy myć preparatami wolnymi od mydłą. Najlepiej sprawdzą się żele, toniki oraz pianki. Specyfika cery sprawia, że preparaty te muszą być delikatne i nie zawierać silnych detergentów, gdyż te mogą doprowadzić do podrażnień.

Celem zabiegów higienicznych jest przywrócenie równowagi skórze. Ze strefy „T” usuwa się nadmiar sebum, jednocześnie nie wysuszając skóry z pozostałego obszaru.

Zabiegi złuszczania naskórka należy realizować tylko ze strefy T. Można do tego stosować delikatne peelingi lub kremy z retinolem. Najlepiej realizować to bezpośrednio przed snem.

Ponadto, do codziennej pielęgnacji należy stosować specjalne kremy przeznaczone do cely mieszanej. Uwzględnić należy również specjalne preparaty na noc, dzień oraz pod oczy. Oznacza to, że zestaw kremów do twarzy musi wynosić minimum trzy sztuki.

Nie zaleca się stosowania zabiegów dedykowanych dla cery stricte tłustej lub suchej, gdyż może to skutkować podrażnieniami. Pielęgnacja cery mieszanej musi być wyważona i zbilansowana.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*