Odchudzanie mężczyzn po 40-tce

Wraz z wiekiem metabolizm człowieka słabnie, co widać chociażby w statystykach otyłości. U osób po 40-tym roku życia, nadwaga jest bardzo powszechna, szczególnie u mężczyzn u których „piwny brzuch” to praktycznie norma.

Oczywiście – nie u wszystkich. Niektórzy „prowadzą” się znacznie zdrowiej, a co za tym idzie – ich wygląd i sylwetka jest zdecydowanie atrakcyjniejszy. Co zrobić, by schudnąć w tym wieku? Jak dostosować odchudzanie? Poniżej przedstawiamy trzy kroki, które należy wykonać, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Cel i założenia – krok numer 1

Przede wszystkim musisz ustalić cel, który chcesz osiągnąć. Nie można po prostu stwierdzić „chcę schudnąć”, gdyż może to mieć w późniejszym czasie na determinację i motywację. Cel powinien być możliwie szczegółowy i określać ilość kilogramów, bądź rozmiar do którego będziesz dążyć.

Podobnie jest z założeniami, które pozwolą Ci dojść do celu – one również muszą być precyzyjne. Należy spisać je na kartce i najlepiej umieścić w widocznym miejscu, co spotęguje motywację i pozwoli przetrwać kryzysy i zwątpienie, które z całą pewnością się pojawi.

Zmiana nawyków żywieniowych – krok numer 2

Psycholodzy twierdzą, że wystarczą dwa tygodnie by wprowadzić nawyk w życie codzienne. Niewiele, prawda? Zmiana nawyków żywieniowych nie jest zatem czymś, co jest trudne do wprowadzenia. Wymaga jedynie naszych chęci.

Nie musisz posiadać diety by schudnąć. Wystarczy odżywiać się mądrze i zdrowo oraz dostosować się do poniższych reguł/zasad:

  1. Mniej, ale częściej – posiłki o mniejszym bilansie odżywczym.
  2. Regularnie – stałe pory posiłków, odstępy 2-3 godzinne.
  3. Zdrowo – tylko pełnowartościowe produkty, brak niezdrowych tłuszczy i ograniczenie cukrów prostych.
  4. Optymalnie – dieta powinna być spersonalizowana, a jej bilans dostosowany do wykonywanej pracy, aktywności fizycznej oraz wagi i wzrostu.

Aktywnośc fizyczna – krok numer 3

Wraz z wiekiem aktywność fizyczna maleje, co przekłada się na odkładanie tkanki tłuszczowej. Należy ją wzmożyć na tyle, na ile jest to możliwe. Tzn, dostosować założenia treningowe do motoryki i kondycji fizycznej organizmu.

Szczególnie zalecane na odchudzanie są ćwiczenia takie jak:

  • bieganie
  • jazda na rowerze
  • pływanie
  • nordic walking
  • ćwiczenia złożone na siłowni

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*