Jak szybko zbudować masę mięśniową?

Atletyczna, dobrze umięśniona sylwetka – który z Panów o takiej nie marzy? Niestety, mało który mężczyzna potrafi zbudować taką figurę. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu proces wzrostu masy mięśniowej jest długotrwały i wymagający.

Jeśli jednak chcesz stawić czoła temu wyzwaniu, to świetnie trafiłeś. Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się o jakie elementy należy zadbać, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Motywacja – klucz do sukcesu?
Czy wiesz, że zdecydowanie najczęstszym powodem braku finalizacji treningu czy diety jest brak motywacji? To właśnie ona odpowiada za sukces lub jego brak.

Z tego też względu, w pierwszej kolejności musisz poznać te pojęcie i następnie zadbać o jego stymulację. Doskonałą lekturą będzie książka Briana Tracy’ego „Zjedz tę żabę”.

Dieta – materiał na masę
Podstawowym elementem procesu rozwoju włókien mięśniowych jest dieta. Wszak, dostarczenie materiału jest kluczowe – w przeciwnym wypadku nie dojdzie do procesów wzrostu.

Dieta musi być zbilansowana, pełnowartościowa, regularna i zdrowa. Doskonałym źródłem wiedzy na tej temat będzie gabinet dietetyczny. Koszt stworzenia indywidualnej diety to około 100-150 złotych.

Trening – stymulacja mięśni
Aby doszło do wzrostu włókien mięśniowych, muszą one zostać uprzednio stymulowane. W tym celu, musimy realizować treningi siłowe. To jednak nie wszystko. Udowodniono bowiem, że najefektywniej jest łączyć trening cardio z siłowym.

Dzięki temu efektywność treningu będzie jeszcze wyższa i pozwoli na szybsze przyrosty. Kompletne plany treningowe są ogólnodostępne.

Suplementacja – opcjonalny boost
Jeśli chcesz, aby przyrost masy mięśniowej następował możliwie szybko, wskazane jest stosowanie suplementacji. Dobór środków należy oprzeć o stosowany jadłospis oraz trening. Należy mieć jednak na uwadze, że suplementy są dodatkiem, a nie podstawą diety.

W pierwszej fazie zaleca się uzupełniać jadłospis: aminokwasami, l-glutaminą i l-karnityną. Z czasem, suplementację warto uzupełnić o boostery energetyczne oraz kreatynę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*