Jak pielęgnować włosy farbowane?

Na atrakcyjność fizyczną kobiety wpływa wiele czynników, a jednym z nich niewątpliwie są włosy. Nic więc dziwnego, że Panie bardzo dużo czasu poświęcają na różnorakie zabiegi pielęgnacyjne i stylizację. Wszak, to element niezwykle ważny.

Procesem, któremu poddawane są włosy jest farbowanie. Zmiana koloru włosów pozwala na szybką metamorfozę. Na taką formę zmiany image’u decyduje się mnóstwo kobiet, które następnie zadają sobie bardzo ważne pytanie:

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Ze względu na fakt, iż struktura włosa po farbowaniu jest inna, a on sam jest zazwyczaj bardziej suchy i kruchy, należy dostosować zabiegi pielęgnacyjne. Dzisiaj przedstawiamy trzy podstawowe, a mianowicie: mycie, odżywianie oraz stylizację włosów.

Jak myć włosy farbowane?

Podstawą pielęgnacji są zabiegi higieniczne, tudzież mycie włosów. Dobór szamponu jest tutaj niezwykle ważny. Mimo, że na półkach w drogeriach znajdziemy specjalne szampony do włosów farbowanych, to niekoniecznie każdy z nich jest odpowiedni.

Warto korzystać z preparatów delikatnych, bez silnych detergentów. Przykładem takiego produktu jest np. Szampon Revita. Doskonale w codziennej pielęgnacji spisują się także szampony dla dzieci i niemowląt – są delikatne i nie wpływają negatywnie na włos.

Jak odżywiać włosy farbowane?

Korzystanie z odżywek do włosów przy włosach farbowanych jest absolutnie konieczne. Aby utrzymać kolor i intensywność należy przede wszystkim zadbać o odżywianie od zewnątrz, ale i suplementacja minerałów i witamin (m.in cynku, krzemu i potasu) powinna pozytywnie odbić się na włosie.

Trzeba jednak pamiętać, że o ile w przypadku odżywiania od zewnątrz efekty są praktycznie natychmiastowe, o tyle suplementacja przynosi efekty po określonym czasie (kilka tygodni).

Jak stylizować włosy farbowane?

Włosy poddane koloryzacji należy poddawać odpowiedniej stylizacji, najlepiej bez wykorzystywania urządzeń takich jak lokówki, prostownice, suszarki i wszystkich innych, które emitują fale ciepła.

Zdecydowanie lepiej korzystać ze stylizacji przy wykorzystywaniu odżywek w sprayu, pianek czy żelów. To z całą pewnością nie będzie miało aż tak dużego wpływu na włos i jego strukturę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*