Dieta, trening i suplementacja na masę

Choć to kobiety uważa się za płeć piękną, to mężczyźni w niczym nie ustępują Paniom pod względem dbałości o urodę. Z tą jednak różnicą, że większość Panów nie spędza czasu przed lustrem czy u kosmetyczki, ale korzysta z rozmaitych treningów wzmacniających i modelujących sylwetkę.

Niezwykle często stawianym celem jest budowa masy mięśniowej. Wszak, atletyczna sylwetka uchodzi za najatrakcyjniejszą – przynajmniej w przypadku Panów. Jak ją osiągnąć? Co zrobić aby zbudować masę mięśniową?

Przede wszystkim, należy zadbać o zmianę w nawykach żywieniowych. Jest ona absolutnie kluczowa dla osiągnięcia sukcesu. Dieta powinna być obfitsza i lepiej zbilansowana. Bilans wartości odżywczych można oprzeć na wadze danej jednostki i na każdy kilogram ciała dostarczyć: około 5-6 gramów węglowodanów złożonych, 2-3 gramów pełnowartościowego białka oraz 0,5 grama zdrowych tłuszczy. Jadłospis powinien być stosowany regularnie. Posiłki muszą być również zbilansowane pod kątem pory dnia i generowanego zapotrzebowania.

Kolejnym elementem budowy masy mięśniowej jest trening. W zasadzie, bez odpowiedniej stymulacji mięśni trudno liczyć na jakiekolwiek efekty. Trening powinien cechować się intensywnością na poziomie około 70% możliwości organizmu. Podstawą planu powinny być wszelkie ćwiczenia angażujące wiele grup mięśniowych jednocześnie. Objętość treningowa powinna wynosić 6-8 ćwiczeń w 3-4 seriach po około 10 powtórzeń. Całkowity czas treningu nie powinien przekraczać dziewięćdziesięciu minut.

Opcjonalnie, zaleca się korzysta z suplementacji uzupełniającej. Wszak, pozwoli ona osiągnąć jeszcze lepsze efekty w jeszcze krótszym czasie. Z suplementów diet korzystają wszyscy zawodowi kulturyści, co jest ich najlepszą rekomendacją. Osobom początkującym zaleca się suplementację aminokwasów (wzmocnienie wytrzymałości mięśni, przyśpieszenie regeneracji powysiłkowej) oraz l-karnitynę (szybsza rozbudowa włókien mięśniowych). Wraz z upływającym czasem, zastosować można również kreatynę (pozytywny wpływ na siłę, masę oraz wytrzymałość mięśniową).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*