Co na rozstępy?

Nieprzyjemnym, nieestetycznym i wysoce niepożądanym defektem skórnym są rozstępy. To zmiana, która dotyka skórę i powstaje na skutek przerwania włókien kolagenowych. Jak je usunąć i zapobiegać ich występowaniu?

Kto spodziewa się pojawienia rozstępów?

Rozstępy stanowią charakterystyczny defekt, który bardzo często towarzyszy:

  • kobietom w ciąży
  • osobom ćwiczącym na siłownii
  • kobietom powiększającym piersi

Defekt ten może pojawiać się również w okresie dojrzewania i przekwitania, jako efekt zaburzeń hormonalnych doprowadzających do patologii w produkcji kolagenu.

Jak zapobiec temu defektowi?

Profilaktyka przeciw-rozstępom nie jest trudna. Odpowiednie procesy pozwalają nie tylko zminimalizować ilość wrzecionowatych pasm na skórze, ale także poprawić ogólny stan i kondycję skóry właściwej.

Przede wszystkim należy poprawić odżywianie skóry, zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Niezbędne jest skorzystanie ze zbilansowanej, pełnowartościowej diety. Dodatkowo, należy korzystać z kosmetyków odżywiających, tj: z kolagenem, kwasem hialuronowym oraz elastyną.

Pragniemy przy tym zaznaczyć, że kobiety w ciąży powinny konsultować użytkowanie jakichkolwiek środków z lekarzem prowadzącym.

Jak usunąć rozstępy?

Wrzecionowate pasma na skórze nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Są jednak na tyle nieestetyczne, że ich usunięcie stanowi priorytet (dotyczy to głównie kobiet).

Medycyna oferuje kilka skutecznych rozwiązań. Do tych najczęściej stosowanych zaliczamy:

  • mezoterapię igłową
  • mikrodermabrazje
  • zabieg formułą cryolift
  • peeling chemiczny

Niestety, tego typu rozwiązania nie należą do najtańszych. Seria zabiegów, gwarantująca 100% skuteczność to koszt oscylujący w granicach 1000-2000 złotych.

Rozstępy można jednak usunąć także korzystając z kosmetyków. Dostępne są one bez recepty i kosztują zwykle nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. W przypadku tej metody nie ma jednak gwarancji skuteczności.

Kobiety w ciąży i karmiące, stosowanie jakiejkolwiek metody muszą konsultować z lekarzem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*