Długość penisa – czy jest ważna?

Na pytanie „czy rozmiar ma znaczenie?” odpowiedzi poszukują tysiące Polaków. Wszak, wielu mężczyzn z tytułu długości swojego członka ma naprawdę spore kompleksy.

Na szczęście, badania dotyczące długości penisa i ich oceny przez kobiety zostały już przeprowadzone. Nie miało to co prawda miejsca w Polsce, ale z całą pewnością można z tego wyciągać rzeczowe wnioski.

Badanie, zatytułowane „czy rozmiar penisa ma znaczenie?” zostało przeprowadzone w 2002 roku przez doktora Franckena oraz jego wspólników. Sporządzono ankietę w której to kobiety miały do wyboru cztery odpowiedzi:

  • Tak, rozmiar penisa jest bardzo ważny.
  • Tak, rozmiar penisa jest ważny.
  • Nie, rozmiar penisa nie jest ważny.
  • Nie rozmiar penisa nie jest absolutnie ważny.

Na odpowiedź na te intymne pytanie zdecydowało się tylko 45% Pań (170 z 375 ankietowanych). Procentowy rozkład głosów wyglądał następująco: 1%, 20%, 55%, 23%. Wniosek? Tylko co piąta kobieta uważa, że gabaryty penisa mają znaczenie.

Podobne zdanie mają seksuolodzy. Według nich, rozmiar jest absolutnie nieistotny z punktu widzenia fizjologicznego zaspokojenia potrzeb kobiety. Wszak, pochwa ma głębokość zaledwie 10 centymetrów, co oznacza, że nawet penis o takowej długości jest w pełni wystarczający do całkowitej penetracji.

Jaka jest optymalna długość penisa?
Jeśli zaś chodzi o badania nad optymalną długością penisa, to te – zostały przeprowadzone na Uniwersytecie na Florydzie. Spośród 30 modelów penisów, 80 Pań miało za zadanie wskazać ten o optymalnych rozmiarach.

Średnia wartość dla długości penisa to 16 centymetrów. Co więcej – skrajnych odpowiedzi było naprawdę niewiele, co może oznaczać, że tak naprawdę mitem jest to, że „im dłuższy penis, tym lepszy”.

Przypomnijmy, że średnia długość penisa Polaków to 17,4 centymetra – czyli nieco powyżej średniej „optymalnego penisa”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*