Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Według najnowszych badań, średnia długość penisa Polaków to 17,6 centymetrów. Taki wynik, plasuje mężczyzn pochodzących z Polski w samej, europejskiej czołówce. Czy to powód do dumy?

Dla wielu mężczyzn – z całą pewnością. Wszak, niektórzy Panowie przykładają do wielkości prącia bardzo dużą uwagę. Ba, część męskiego społeczeństwa wręcz poddaje się różnego rodzaju zabiegom powiększania.

Niezadowolony z wielkości penisa?

Niemal 40% mężczyzn nie jest zadowolonych z wielkości penisa. Tzw. kompleks małego członka dotyka zatem naprawdę sporą grupę osób. Wynika to między innymi z faktu, iż Panowie mylnie uważają, że wielkość ma wpływ na satysfakcję kobiety.

Niewielu Panów zdaje sobie sprawę, że głębokość pochwy to zaledwie 10 centymetrów. Dopiero w czasie stosunku może się pogłębić, ale – tylko i wyłącznie wtedy, gdy penis jest po prostu większy. Co więcej, podczas badania na Uniwersytecie w Kalifornii, kobiety wybierając optymalny wymiar penisa wcale nie wskazywały na największe członki. Wynik ten badania zaskoczył nie jednego mężczyznę, wszak – idealny penis według Pań mierzy 16 centymetrów (mniej niż średnia wielkość). Zaskoczeni?

Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany i chcesz zrobić coś ze swoim penisem, to w pierwszej kolejności zalecamy wizytę u seksuologa. Powiększanie prącia to decyzja na całe życia – warto skonsultować te plany ze specjalistą.

Medycyna na dzień dzisiejszy udostępnia kilka skutecznych rozwiązań. Wśród nich największą popularnością cieszą się:

  • Zabiegi chirurgiczne (nacięcie więzadeł wieszadłowych)
  • Zabiegi plastyczne (aplikacja kwasu hialuronowego)
  • Leczenie hormonalne (stosowane w przypadku diagnozy tzw. mikropenisa)
  • Suplementacja (tabletki oparte na naturalnych składnikach)

Do osiągnięcia krótkotrwałego efektu stosuje się również specjalistyczne pompki. Coraz częściej zastosowanie znajdują również różnego rodzaju ćwiczenia. Nie mniej jednak, ze względu na wrażliwość tego narządu – ich realizacja jest bardzo często odradzana.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*